PET KUAFÖR

PET KUAFÖR VE BAKIM HİZMETLERİ

Onu her zaman beğenmeniz ve sevmeniz için, Levent Veteriner Polikliniği kuaför hizmetinde de en iyisi 

Sağlıklı, bakımlı olmak, güzel kokmak ve kendilerini iyi hissetmek petlerinizin de isteği… Onların güzel, bakımlı, sağlıklı, ve mutlu olmaları sizin ellerinizde. Her zaman GÜZEL ve BAKIMLI olmaları için LEVENT VETERİNER POLİKLİĞİNİ 25. YILINDA  tecrübeli kuaför ve modern uygulamalarıyla sizin hizmetinizde!!!

Petleriniz Levent Veteriner Polikliniği’nde tıraş için asla BAYILTILMAZLAR. Petiniz banyo ve tıraşını burada olurken,  siz onlara yapılan her işlemi KAPALI DEVRE MONİTÖRDEN izlersiniz.

Her tıraştan ve banyodan sonra petlerinizin kuruyan derileri Levent Veteriner Polikliniği’nde ücretsiz olarak nemlendirilmekte, parlatıcı ve tüyleri besleyici parfümlerle taranıp-fırçalanmaktadır.

Levent Veteriner Polikliniği Hekimleri ve Kuaförü petlerinizle yakından ilgilidir. Çünkü tıraş, özellikle kısa kesim tıraş, öncesi ve sonrası ile ciddi bir iştir ve sterilizasyon gerektirir. Kullanılan ekipmanın temizliği, bir önceki tıraş olan köpeğin cilt sağlığı, sizin kadar bizim içinde önemlidir.

Levent Veteriner Polikliniği’nde kuaförümüz tıraş bıçaklarını her tıraştan sonra ultraviole ışın altında  özel spreylerle sterilize eder.

Petlerinizin de sizler gibi düzenli olarak, kuaföre ve bakıma ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayınız!!! Ancak bu şekilde petleriniz sağlıklı, parlak ve uzun tüylere sahip olabilir.  

TRAŞ

Düzenli bakımı yapılmayan tüyler birbirlerine girerek keçeleşirler ve giderek sağlıklı parlak yapıları bozulmaya başlar. Zamanında müdahale edilip banyo ve bakım yapılırsa kısa traşa gerek kalmadan sorun çözülebilir. Aksi taktirde petlerinizin sağlıklı ve pırıl pırıl tüyleri sağlıksız ve mat  görünmeye başlayacaktır. Sonrasında ise tüylerin dökülmesi gibi bir takım cilt sorunları oluşacaktır. Bu durum sizi rahatsız ettiği kadar petinizide rahatsız ederek ona sıkıntı verecek, kaşınmasına dişleri ile tüylerini koparmasına yol açabilecek bunun sonucunda bir takım cilt hastalıklarının ve sorunlarının oluşmasına neden olabilecektir.

Keçeleşmiş ve bakımsız tüyleri olan havanlarda deri hastalıklarının ve dış parazitlerin ortaya çıkışı daha kolay ve kaçınılmaz olacaktır.

Keçeleşmiş tüylerin taranması yada bu bölgelerin açılmaya çalışılması, petlere büyük acı vermekte ve sonrasında  onları taraktan, fırçadan hatta ellerinizle bazı vücut bölgelerine dokunmanızdan bile korkutmaktadır. Keçeleşmiş tüyleri taramaya ve açmaya çalışmak tüylerin tutunduğu deri bölgelerinde yaralanmalara sebep olmaktadır. Yaralanmış bölgelerde de enfeksiyon etkenleri kolaylıkla çoğalabilmektedir.

Tüyleri keçeleşmiş olan bir köpeğe banyo da yaptıramazsınız. Çünkü banyo keçeleri daha da sıkılaştırır ve altındaki deri bölgeleri tam anlamıyla kuruyamaz. Ulaşılamayan bu nemli ve kirli bölgeler mikroplar, mantar etkenleri ile kene ve pirelerin yerleşip çoğalmaları için çok uygun ortamlardır.Petlere büyük rahatsızlık verdikleri için bu bölgeler petler tarafından uzun uzun ve acımasızca kaşınır; bu kaşınmalar derideki yaralanmaları ve açıklıkları arttırarak ciddi deri problemlerine sebep olur.

Böyle bir durumda onların makine ile kısa kesim tıraş edilmelerinden başka şansları kalmamaktadır ki petinizin sağlığı için gerekli ama görüntüsü için pekte iyi olmayacaktır. Bu tür tıraş sonrası petlere mutlaka medikal banyo (antiparaziter ve antiseptik ilaçlarla) yaptırılmalı, tüyler ve deri iyi kurutulmalıdır.

Bu nedenlerden dolayı petlerinizin sizler gibi düzenli olarak kuaför ve bakıma ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayınız!!! Ancak bu şekilde petleriniz sağlıklı, parlak ve uzun tüylere sahip olabilir!!! (cümleye animasyon)

Belli aralıklarla yaptıracağınız traş ve banyolar ile haftada bir köpeğinizin tüylerini tarayıp-fırçalamanız tüylerin KEÇELEŞMESİNE ENGEL OLACAKTIR!!!

Uzun Kesim Traş (Makas Traşı)

Petlerin tüylerinin uzayan kısımlarının makas yada özel ayak takılmıs traş makinaları ile ırk özellikleri de gözönüne alınarak ya da sahibinin isteği doğrultusunda traş edilmesidir.Ancak, Levent Veteriner Polikliniği hekimlerinin de tavsiye ettiği bu traş şekli, düzenli olarak taranıp-fırçalanan; vücudunun hiç bir bölgesinde keçeleşmiş tüy problemi olmayan ve düzenli olarak dış parazitlere karşı korunan petlerde uygulanmalıdır.

Bizim önerimiz, İster kısa kesim ister uzun kesim olsun, petlerinizin  tıraş  şeklini   Poliklinik hekimlerine danışarak onlar için en uygun tıraş, banyo zamanları ve cilt bakımları hakkında  bilgi  alın.  Tıraş  öncesinde ve sonrasında  petlerinizi hekimlerimize göstererek, cilt ve tüylerinin durumları hakkında bilmek istediklerinizi sorun. Onlar size petleriniz hakkında en doğru  bilgileri vereceklerdir.

BANYO

Bilinenlerin aksine, petlerin banyo yapma sıklıkları hakkında belirli süre yoktur. İhtiyaçları olduğu zaman kısaca, kirlendikleri zaman yıkanabilirler. Köpek ve kediler,derilerinde ter bezleri olmadığından terleyemezler.O nedenle doğru  şampuan seçimi çok önemlidir.

Bizim tavsiyemiz, petlerinizi parazitler(bit, pire, kene) karşı etkili antiparaziter özellikli  sadece petleriniz için üretilen medikal şampuanlarla yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece bazı cilt problemlerinin de önüne geçmiş olacaksınız.

Keçeleşmiş tüyleri olan petlerinizi yıkamayınız. Bu onların sağlığını daha da bozacaktır.

Keçeleşmiş tüyleri açmaya çalışmak yerine tıraş etmek daha insancıl bir yöntemdir. Kendi saçımızdaki keçeleri açmaya benzer şekilde keçeleri açmaya çalışmak onlara çok acı verecektir.

TIRNAK BAKIMI

Ev kedileri ve köpekleri yeterince dışarı çıkamadıklarından,  tırnakları doğal yollardan sürtünme sonucu aşınmadığı için uzadıkça rahatsız olmaya başlarlar.Köpekleriniz tırnakları uzadığı için düzgün yürüyemez, yürürken ses çıkarır yada üstünüze atladığında veya kucağınıza aldığınızda tırnakları canınızı yakabilir.Tırnakların aşırı uzayıp bir yerlere takılması, kırılması veya kendi etine batması da sık görülen olaylardır. Petiniz  içgüdüsel olarak  tırnak törpüleme işini en iyi koltuklar ve halılarda giderir. Tırmalama kediler için, eşeleme de köpekler için doğal bir davranış şeklidir. Onları bu alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçiremeyeceğinizi kabul etmelisiniz.

Bu tipte olağan sorunlarla karşılaştığınızda;

Kediler için yapılmış özel tırlamala kütüğü almak hem sizi hemde kedinizi mutlu edecektir.

Bunun dışında kedinizin, ev kedisi veya köpeği ise tırnaklarını kesebilirsiniz. Tırnakların köke yakın pembe kısmının zarar görmeyeçeği gibi kesmek gerekir. Aksi halde canlı dokuyu kesmiş olursunuz ve bu çok acı verir.

Levent Veteriner Polikliniği’nde muayene, tedavi, aşı, pansiyon ve kuaför için geldiğinizde petinizin tırnakları ÜCRETSİZ olarak kesilecektir.

Faydalı Bilgiler

  KEDİLER               

  KÖPEKLER            

  KUŞLAR                

   HASTALIKLAR